2024. gada 12. jūlijā SIA MASOC KC noslēdzis līgumu ar CFLA par projekta „MASOC KC atbalsts zaļu produktu izstrādei” (līguma Nr. 1.2.1.2.i.2/1/24/A/CFLA/008) īstenošanu, kas tiek līdzfinansēts Atveseļošanas fonda ietvaros.
Projekta “MASOC KC atbalsts zaļu produktu izstrādei” mērķis ir finansējuma pieejamības nodrošināšana tādu jaunu produktu, tehnoloģiju un pakalpojumu izstrādei, kas veicina zemu oglekļa emisiju ekonomiku, noturību pret klimata pārmaiņām vai pielāgošanos tām, īstenojot pētniecības projektus, kas attīsta jaunus produktus un tehnoloģijas un ievieš tās ražošanā modernu ražošanas tehnoloģiju un inženiersistēmu apakšjomā mašīnbūves un metālapstrādes nozarē.
Projektu paredzēts īstenot Viedās specializācijas (RIS3) jomā fotonika un viedie materiāli, tehnoloģijas un inženiersistēmas, fokusējoties uz modernu ražošanas tehnoloģiju un inženiersistēmu apakšjomu.
Projekts tiek īstenots no 2024.gada 1.jūnija līdz 2027.gada 31.decembrim trīs pētniecības virzienos – Automatizētu inženiersistēmu ražošanas tehnoloģijas, Materiālu ražošanas tehnoloģijas, kā arī Transporta tehnoloģijas, kas iekļaujas nozaru attīstības stratēģijās definētajās viedās specializācijas jomās. Projekta īstenošanā paredzēts iesaistīt vismaz 10 nozares / starpnozaru un zinātniskos partnerus.
Projekta kopējās izmaksas plānotas 7 100 815 EUR, no tām Atveseļošanas fonda finansējums - 5 000 000 EUR, projekta rezultātā tiek izstrādāti vismaz 20 jauni ar klimata mērķu sasniegšanu saistīti produkti, pakalpojumi vai tehnoloģijas.
Projekta ietvaros plānotas vairākas pētniecības projektu atlases kārtas ar kopējo atbalsta summu 4 813 375 EUR:
- pirmais uzsaukums 2024. gada jūlijā – augustā par visu pieejamo atbalsta summu;
- ja pirmajā uzsaukumā netiek apstiprināti pētniecības projekti par visu pieejamo atbalsta summu, otrais uzsaukums tiek plānots 2025. gada janvārī - februārī par atlikušo pieejamo atbalsta summu;
- nepieciešamības gadījumā, ja pirmajos divos uzsaukumos netiek apstiprināti pētniecības projekti par visu atbalsta summu, turpmākās atlases kārtas plānotas reizi pusgadā.
Projekts līdzfinansēts Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 1.2. reformu un investīciju virziena “Energoefektivitātes uzlabošana” 1.2.1.2.i. investīcijas “Energoefektivitātes paaugstināšana uzņēmējdarbībā (ietverot pāreju uz atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju izmantošanu siltumapgādē un pētniecības un attīstības aktivitātes (t. sk. bioekonomikā))” 1.2.1.2.i. 2. pasākuma “Inovatīvu produktu un tehnoloģiju izstrāde” ietvaros.